fbpx




Nišville Jazz Festival održaće se ove godine od 02. do 11. avgusta uz najbogatiji i najraznovrsniji program do sada.

Predstojeće izdanje niškog jazz festivala biće jubilarno, 25. po redu, a pored bogatog muzičkog programa posetiocima će ponuditi i kvalitetan internacionalni program u okviru Nišville jazz teatarskog festivala, kao i mnoštvo dokumentarnih i igranih filmova sa muzičkom tematikom – Nišville Movie Summit 2019.

Posebna pažnja će biti posvećena muzici za klavir i neme filmove, filmskim klasicima, knjigama i književnicima, umetnicima, stripovima i popularnoj kulturi, deci, kao i nedovoljno afirmisanim muzičkim sastavima koji žele da dokažu svoj talenat, a u okviru Nišville Oldtimer Festa biće organizovana scena posvećena ljubiteljima starih automobila.

I ove godine Nisville jazz festival organizuje besplatan workshop za većinu instrumenata koji se koriste u džezu ( klavir, gitara, bas, bubnjevi, limeni i drveni duvački instrumenti, vokal..), ali i predavanja o improvizaciji, kompoziciji, aranžiranju…

 

Program Nišville Jazz Festival 2019.

Earth and Sky je najveća pozornica Nišville Jazz Festivala, nalazi se u samom srcu Tvrđave na njenom centralnom platou. Earth and Sky scenu čine dve bine na kojima se naizmenično smenjuje program Festivala.
Za ovaj program potrebna je ulaznica.

Četvrtak, 08. 08.
19:30 – 20:15h Jayus Jazz (SER)

20:20 – 21:15h Five Big Bands Summit (SER/CRO/ARG/BUL/USA/ITA/AL)

21:20 – 22:15h Yossi Fine & Ben Aylon Trio (ISR)

22:20 – 23:15h Lydian Sound Orchestra ft. David Murray (ITA/USA) (Steinway)

23:20 – 00:30h Maceo Parker (USA)

00:35 – 01:30h Dat Brass (GB)

Petak, 09. 08.
19:30 – 20:15h Marcin Pater Trio feat. Jakub Mizeracki (POL)

20:20 – 21:15h Sun Dew (FR/ISR/DE/AUT)

21:20 – 22:15h Malina Moye (USA)

22:20 – 23:15h Christian Scott (USA)

23:20 – 00:30h Joe Mersa Marley (USA/JAM)

00:35 – 01:30h Desy Live Band (BUL)

Subota, 10. 08.
19:30 – 20:15h Dusha Connection feat. Maja Jaku (AUT)

20:20 – 21:15h Daiva Starinskaite Alchemy of 11(LIT)

21:20 – 22:15h Ferenc Nemeth Freedom Ttrio feat. Chris Potter and Gilad Hekselman (HUN/USA/ISR)

22:20 – 23:15h Jamal Thomas Band (USA)

23:20 – 00:30h Seun Kuti and Egypt 80 (NIG)

00:35 – 01:30h Tango Jazz Quartet (ARG)

Nedelja, 11. 08.
19:30 – 20:15h AJS Quartet (AL)

20:20 – 21:15h Acoustic Version (BUL)

21:20 – 22:15h Ratko Zjača Nocturnal Four (CRO/NL/ITA/SLO/SLV)

22:20 – 23:15h Kenny Werner Quartet feat. Dave Leibman, Peter Erskine and Johannes Weidenmuller (USA)

23:20 – 00:30h Bob Geldof (GB)

00:35 – 01:30h Vlatko Stefanovski Trio (MKD)

nisville-2019

Midnight Jazz Dance – Plato kod Ateljea u Tvrđavi je scena koja je pozicionirana na severnom bedemu Tvrđave pored nekadašnjih umetničkih ateljea.
Za ovaj program potrebna je ulaznica.

Četvrtak, 08.08.
00:00 – 01:30 – Timbe (Bad Copy, Srbija)
01:30 – 03:30 – Alex Barck (Jazzanova, Germany)
03:30 – 05:00 – Peppe (Srbija)

Petak, 09.08.
00:00 – 01:30 – Bojan Gavrilović (Srbija)
01:30 – 03:30 – Claudio Passavanti (Sunlightsquare, UK)
03:30 – 05:00 – DJ Skill (Bugarska)

Subota, 10.08.
00:00 – 01:30 – Funky Junkie (The Funk Soul Brothers, Srbija)
01:30 – 03:30 – Mad Mats Karlsson (G.A.M.M. / Local Talk, Sweden)
03:30 – 05:00 – Tomo RIcov (Hrvatska)

Nedelja, 11.08.
00:00 – 01:00 – White City Soul (SRB)
01:00 – 03:00 – Eddy Ramich (GER)
03:00 – 04:00 – DJ Loptica (SRB)
04:00 – 05:00 – Jazzysad (SRB)

Open – Prateći program – Plato iza Paviljiona u Tvrđavi namenjena je modernoj muzici.
Za ovaj program nije potrebna ulaznica, ali sa njom imate besplatan pristup internetu…

Četvrtak, 08. 08.
Tal Babitzki trio (Izrael/Srbija)
B-3 + One (Beograd/Leskovac)
Mauro Sigura (Italija)
Hashima (Beograd)

Petak, 09. 08.
Jay Delver (Slovačka)
Bohemija (Niš)
Trio of Gravity (Grčka)
FUMMQ (Nemačka)

Subota, 10.08.
Zašto Kafka (Pančevo)
Sunday stories (Sarajevo)
Sašo Popovski trio (Makedonija)
Purple is the color (Austrija/Češka)

Nedelja, 11. 08.
4TH Element (Indija)
Majdan (Niš)
RAME (Italia)
Autocorrect (Beograd)

nisville-nis

Šabans Friends World Music Stage – River, Amfiteatar na keju namenjena je programu Prijatelji Šabanu.
Za ovaj program nije potrebna ulaznica, ali sa njom imate besplatan pristup internetu…

Utorak, 06.08.
Tamara Kezz (Beograd)
Ženski taburaški sastav La banda (Novi Sad)
Jazzotheria (Niš)
Veseli Romi (Niš)

Sreda, 07.08.
Spona (Beograd)
Marco Fusi (ITA)
Milan Nikolić i Banda (Beograd)
Orkestar Gorana Cekića (Niš)

Air – Prateći program – Vodena kapija na jugoistočnom bedemu Tvrđave namenjena je progresivnoj muzici.
Za ovaj program nije potrebna ulaznica, ali sa njom imate besplatan pristup internetu.

Četvrtak, 08.08.
Moonshine Jar (Vranje)
Two stroke engine (Knjaževac)
Moon (Šabac)
Cotton Pickers (Mladenovac)

Petak, 09. 08.
AXIS (Kladovo)
Soulshine Blues Band (Novi Sad)
Lole & Radio blues Band (Beograd)
Love Hunters (Novi Sad)

Subota, 10. 08.
Keni Nije Mrtav (Beograd)
Soul Steamers (Pančevo)
Gospodin Pinokio (Niš)
Wild Side (Niš)

Nedelja, 11. 08.
Rusty strings (Pirot)
Loup-Garou (Beograd)
Baobab (Arilje)
Pilot blues band (Valjevo)

Welcome – Prateći program – Plato kod česme na Trgu Kralja Milana – scena je namenjena muzici talentovanih neafirmisanih sastava.
Za ovaj program nije potrebna ulaznica, ali sa njom imate besplatan pristup internetu…

Četvrtak, 08. 08.
Funk you Up / Bullet

Petak, 09. 08.
Elegancija / Jazzair

Subota, 10. 08.
Blurs / Cure Shure

Nedelja, 11. 08.
Monsegur / Gipsy Jazz Quartet

Museum Stage

Četvrtak, 01. 08.
Andjelija i Nikola (Niš)
Trademarks (Niš)
Ratko Divjak Quartet (CRO/SLV/SRB)

Petak 02. 08.
Irish Clovers (Niš)
Sirius A-Dis Arkestra (Niš)

Subota, 03. 08.
Mitar Zorić (Niš)
Epicoustic (Niš)

Nedelja, 04.08.
Hor Pevnica (Aleksinac)
Hazel (Niš)

Ponedeljak, 05. 08.
Plima (Niš)
Jazzair (Niš)

Utorak, 06. 08.
Mokri Jazz (Niš)
Gipsy Jazz Trio (Niš/Beograd)

Sreda, 07. 08.
Bullet (Vrnjačka Banja)
B3 + One (Beograd/Leskovac)
Kolege (Niš)

Četvrtak, 08. 08.
Multicultus (Banja Luka)
Hot Spot (Niš)
Trio Elegancija feat. Ana Petrović (Paraćin)
Monsegur youth jazz band (FRA)

Petak, 09. 08.
Aleksinački mešoviti hor Šumatovac (Aleksinac)
SaNiTi (Istočno Sarajevo)
Nikkka Quintet (Beograd)
Radiofoniks (Kruševac)

Subota, 10. 08.
JAIN Project (ALB)
JAIN Project (SRB)
JAIN Project (ITA)
JAIN Project (Joint performance)

Nedelja, 11.08.
Slide Ride (Niš)
Elioh plus Oblaklak (BRA/SRB)
Cure Shure (Beograd)
Ki (MAC)

 

*Organizator zadržava pravo  izmene programa

Preuzeto sa: nisville.com

 

Nišvil festival na najbolji mogući način istovremeno promoviše džez kao pravac nastao na američkom kontinentu i muzičku tradiciju Balkana.

Za sve one koji vole nešto drugačiji, autentičniji zvuk sa ovog podneblja, skoro istovremeno ove godine, održava se Sabor trubača u Guči, od 08. do 11. avgusta 2019.

Ostale zanimljive vesti pročitajte ovde.


Leave a Reply


  • Povežimo se

  • Search