in

Ludaji u čast – Dani ludaje u Kikindi i ovog septembra

Dani ludaje u Kikindi

Manifestacija Dani ludaje, prepoznatljiv je simbol Kikinde. Ove godine se organizuje 36. po redu, u slavu bundeve, negujući tradiciju i vrednosti, promovišući turističke, privredne i kulturne potencijale grada.

Od skromne gradske priredbe, rastući godinama, postala je jedna od najposećenijih manifestacija severnobanatskog kraja sa učesnicima i gostima koji dolaze iz Rumunije, Mađarske, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Manifestacija tokom 4 dana nudi mnoštvo događaja. Programi manifestacije posebno su prilagođeni najmlađima. Predškolci su i učesnici najlepše karnevalske povorke u kojoj su obučeni u plodove i boje jeseni. Na Danima ludaje pripremaju se i najraznovrsnija jela karakteristična za banatski paorski doručak, ali i različita jela od ludaje koja čuvaju od zaborava recepte naših baka.

Neizostavni su i večernji koncerti koji upotpunjuju program manifestacije. Ono što čini srž manifestacije jeste merenje najteže i najduže ludaje.

Dani ludaje održavaju se od 9. do 12. septembra 2021.

Program Dani ludaje 2021.

ČETVRTAK, 09. septembar

10,00 sati Gradski trg
„IGRE SA LUDAJOM“
igre spretnosti sa ludajom

od 10,00 do 19,00 sati Narodni muzej
Izložba portreta „Sugrađani“
Izložba o Uglješi Terzinu
„Komandant Uglješa“

16,00 sati Narodna biblioteka „Jovan Popović“
PLODOVI JESENI
(izložba i književno veče)
Proglašenje najboljih likovnih i literarnih radova

10,00 do 20,00 sati Galerija „Terra“
Izložba slika Ane Vrtačnik

20,00 sat Gradski trg
PRIMADONA JADRANKA JOVANOVIĆ
sa horom i orkestrom Kulturnog centra Kikinda „ATTENDITE“
dirigent: prof. dr Biljana Jeremić

SPORTSKI PROGRAMI:
od 10,00 do 20,00 sati
Teniski tereni SC „Jezero“
„SVI ZA TENIS, TENIS ZA SVE“
Dan otvorenih vrata TK Kikinda
Upoznavanje sa istorijatom tenisa.
Gost iznenađenja.
Organizator: Teniski klub „Kikinda“

PETAK, 10. septembar

od 09,00 do 19,00 sati, Narodna biblioteka „Jovan Popović“
„PLODOVI JESENI“
Izložba likovnih radova predškolaca, osnovaca i srednjoškolaca

10,00 sati Gradski trg
MINI SAJAM PREDUZETNIKA
Organizator:
Udruženje preduzetnika „Kikinda“

od 10,00 do 20,00 sati, Galerija „Terra“
Izložba slika Ane Vrtačnik

od 10,00 do 19,00 sati, Narodni muzej
Izložba portreta „Sugrađani“
Izložba o Uglješi Terzinu
„Komandant Uglješa“

od 16,00 do 17,00 sati Gradski trg
KARNEVAL MASKIRANIH PREDŠKOLACA

od 17,00 do 18,00 sati, Dvorište Kurije
KINDERBAL
(karnevalska žurka za predškolce)

od 17,00 do 17,45 sati, Gradski trg
KUD MOKRIN
KONCERT

19,00 sati, Kulturni centar Kikinda
JESENJE BOJE DUŠKA KOVAČA
Otvaranje izložbe

20,00 sati, Gradski trg
GRUPA KERBER
KONCERT

22,00 sata, Gradski trg
GRUPA RIBLJA ČORBA
KONCERT

SPORTSKI PROGRAMI:
od 10,00 do 20,00 sati
Teniski tereni Sportskog centra „Jezero“
Mini turnir polaznika škole tenisa „Tenis 10s“
Organizator: Teniski klub „Kikinda“

SUBOTA, 11. septembar

10,00 sati, Gradski trg
BANATSKI FRUŠTUK
(specijaliteti od ludaje)
EVROPSKI KUTAK
(predstavljanje gostiju iz inostranstva)
GOSTINSKA SOBA
(muzičko-scenski program)

10,00 sati, Gradski trg
MINI SAJAM PREDUZETNIKA
Organizator: Udruženje preduzetnika „Kikinda“

od 09,00 do 11,00 sati, Gradski trg
PRIJAVA I REGISTRACIJA TAKMIČARA
(odgajivača najteže i najduže ludaje)

od 10,00 do 12,00 sati, Kulturni centar Kikinda – dvorište
Kreativna radionica „Čarolija mašte“
Slikarska radionica za decu
„Stvaram ono što sanjam“

12,00 sati, Kulturni centar Kikinda
„ENIGMATSKI DANI LUDAJE“
internacionalni skup enigmata
Organizator: Enigmatski klub „Kikinda“

od 10,00 do 20,00 sati, Galerija „Terra“
Izložba slika Ane Vrtačnik

od 10,00 do 19,00 sati, Narodni muzej
Izložba portreta „Sugrađani“
Izložba o Uglješi Terzinu
„Komandant Uglješa“

07,00 sati
IV Memorijal „Braca Ziramov“
Odred izviđača „Proka S.Plavi“
Kikinda, Branka Vujina 11

od 09,00 do 19,00 sati, Narodna biblioteka „Jovan Popović“
„PLODOVI JESENI“
Izložba likovnih radova predškolaca, osnovaca i srednjoškolaca

od 09,00 do 19,00 sati, Kulturni centar Kikinda
JESENJE BOJE DUŠKA KOVAČA
Izložba

od 10,00 do 13,00 sati, Trg ispred Gradske kuće
MAJSTORI CARVINGA
promocija umetničkog rezbarenja ludaje

od 10,00 do 15,00 sati, Staro jezero
XI Međunarodni zlatni kotlić
(takmičenje u kuvanju riblje čorbe)
„KIKINDSKA ZLATNA JESEN“
Organizator: UG „Banatski kulinari“

14,00 sati, Gradski trg
POZDRAVNA REČ DOMAĆINA
Muzičko-scenski program i dodela nagrada za najteže i najduže ludaje

16,00 sati
GRADSKA MUZIKA HERCEG NOVI I MAŽORETKE

17,00 sati
TRUBAČI

19,00 sati, Kulturni centar Kikinda
PROMOCIJA STRIPA SPASOJA KULAUZOVA

21,00 sati, Gradski trg
SVETLANA CECA RAŽNATOVIĆ
KONCERT

07,00 sati
IV Memorijal „Braca Ziramov“
Odred izviđača „Proka S.Plavi“
Kikinda, Branka Vujina 11

od 09,00 do 19,00 sati, Kulturni centar Kikinda
JESENJE BOJE DUŠKA KOVAČA
izložba

od 09,00 do 19,00 sati
Narodna biblioteka „Jovan Popović“
„PLODOVI JESENI“
Izložba likovnih radova predškolaca i osnovaca

SPORTSKI PROGRAMI:
od 08,00 do 20,00 sati
Teniski tereni Sportskog centra „Jezero“
„SOVA KUP 2021“- Teniski turnir
Organizator: Teniski klub „Kikinda“

od 09,00 do 18,00 sati
Hala Sportskog centra „Jezero“; OŠ „Jovan Popović“; OŠ „Sveti Sava“; OŠ „Vuk Karadžić“
„LUDAJA KUP 2021“
13. Međunarodni odbojkaški turnir
juniorke, kadetkinje, pionirke,mlađe pionirke i 8 kategorija mini-odbojke
Organizator: OK ,,KI-0230“

od 09,00 do 15,00 sati, Bazen SC „Jezero“
Vaterpolo turnir povodom 70 godina postojanja vaterpola u Kikindi
Organizator: VK „ŽAK“

od 12,00 do 22,00 sata
Omladinsko naselje SC „Jezera“
MEĐUNARODNI MOTO SUSRET
Organizator Moto klub „Ki rajders“

od 09,00 do 14,00 sati
Sportski klub „Mladi vukovi“ (balon)
„FUDBALUDIJADA 2021“
Organizator: Škola fudbala „Mladi vukovi“ i Nezavisni sindikat policije Kikindaod

09,00 do 14,00 sati
TAKMIČENJE U GAĐANJU GLINENIN GOLUBOVA
Strelište kod Ciglane između Nakova i Banatskog Velikog Sela
Organizator: Klub za gađanje letećih meta „Sova“ Kikinda

od 11,00 do 13,00 sati
Sportski centar „Jezero“
SUSRET REKREATIVACA ŽELEZNICE
KIKINDA-SEGEDIN-ŽOMBOLJ
Organizator: Društvo ljubitelja železnice Kikinda

NEDELJA, 12. septembar

10,00 sati, Gradski trg
BANATSKI FRUŠTUK
(specijaliteti od ludaje)
GOSTINSKA SOBA
(muzičko-scenski program)

od 10,00 do 10,30 sati
Muzička škola „Slobodan Malbaški“
Nastup đaka muzičke škole

od 11,00 do 11,30 sati
Klub borilačkih veština „Sunce“
Sekcija AIKIDO
Revijalni program i promocija aikida

od 10,00 do 14,00 sati, Narodni muzej
Izložba portreta „Sugrađani“
Izložba o Uglješi Terzinu
„Komandant Uglješa“

od 14,00 do 17,00 sati
GOSTINSKA SOBA – ROK POPODNE
(muzičko-scenski program)

20,00 sati, Gradski trg
ZVONKO BOGDAN
KONCERT

SPORTSKI PROGRAMI:
od 09,00 do 18,00 sati
Hala Sportskog centra „Jezero“; OŠ „Jovan Popović“; OŠ „Sveti Sava“; OŠ „Vuk Karadžić“
„LUDAJA KUP 2021“
13. Međunarodni odbojkaški turnir
juniorke, kadetkinje, pionirke,mlađe pionirke i 8 kategorija mini-odbojke
Organizator: OK ,,KI-0230“

od 10,00h do 20,00 sati
Teniski tereni SC „Jezero“
Turnir veterana i rekreativaca
Organizator:Teniski klub „Kikinda“


♥ Ako vam se svideo tekst podelite ga sa prijateljima na društvenim mrežama ili ga pošaljite nekome kome će biti koristan!

Written by Events in Serbia

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Beška Fest Inđija

Vojvodina i Bavarska na jednom mestu, na festivalu „Beška Fest“

dzez za dz

Deveta sezona koncerata „Džez za Dž“ počinje u Domu omladine