in

13. Festival srpskog filma fantastike i šetnja zombija u Beogradu

festival srpskog filma fantastike 2019

Festival srpskog filma fantastike, koji se ove godine održava 13 put, biće svečano otvoren u četvrtak 17. oktobra, u 19 časova u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra.

Festival će otvoriti specijalni gost festivala američki reditelj Sem Firstenberg, najpoznatiji po filmovima serije ,,Američki nindža’’. Firstenberg će tokom festivala, u petak 18. oktobra, održati svoj masterklas.

Ceremoniji otvaranja prethodiće performans u okviru kojeg nastupaju Inex Cirkus Teatar iz Beograda i mlada pevačica Darija Vračević, ovogodišnja predstavnica za Dečju pesmu Evrovizije.

Na otvaranju će se, pored Sema Firstenberga, obratiti Miroslav Lakobrija, direktor Festivala srpskog filma fantastike i Jovan Ristić, selektor domaćeg i regionalnog programa festivala.

Prve večeri festivala biće prikazani kratkometražni filmovi ,,Mališan’’ Danila Bećkovića, ,,Slice of life’’ hrvatskih reditelja Luke Hrgovića i Dina Juliusa i ,,Het Juk/Breme’’ holanđanina Nika Van den Brinka.

Publiku takođe očekuje premijerno prikazivanje dugometražnog filma ,,Čuj mali čoveče’’ reditelja Marka Žunića.

Ulaz na sve projekcije je besplatan.

fsff2019

U okviru festivala se organizuje i VI Zombi šetnja u Beogradu, koja će se održati 19. oktobra i kao i prethodnih godina biće humanitarnog karaktera.

Zombi šetnja, vid umetničkog performansa organizovanog u svrhu promocije Festivala srpskog filma fantastike, pored humanitarnog karaktera ima za cilj prikaže veštine majstora za specijalne efekte koji u domaćim filmovima, ali i stranim ostvarenjima imaju sve zapaženije mesto i postaju oslonac filmske industrije.

Festival srpskog filma fantastike organizuje se uz podršku Ministarstva kulture Republike Srbije, TV kanala FOX, Filmskog centra Srbije i Akademije za estetiku i kozmetologiju ,,Purity’’.

Program Festivala srpskog filma fantastike 2019.

ČETVRTAK, 17. oktobar

Velika sala:

19.00 Performans otvaranja festivala
19.15 Ceremonija otvaranja festivala
19.30 Takmičarki program 1:

MALIŠAN (Danilo Bećković, 13 min – SRB)
SLICE OF LIFE (Luka Hrgović i Dino Julius, 25 min – HRV/SAD)
HET JUK/BREME (Nico Van den Brink, 17 min – HOL)

20.30 Svetska premijera domaćeg dugometražnog filma ČUJ MALI ČOVEČE (Marko Žunić, 77 min)

PETAK, 18. oktobar

Velika sala:

17.00 Takmičarski program 2 (filmovi iz Srbije i Regiona)

BETWEEN THE CUTS (Dušan Brković, 10 min – SRB)
POSLEDNJI PUTNIK (Janko Đurić, 15 min – SRB)
MANDELA EFEKAT (Mihajlo Vitezović, 8 minuta – SRB)
KOSTAKURTA (Saša Karanović, 28 min – BIH)
ISPOD KOJEG LI SU SAMO KAMENA ISPUZLI (Daniel Šuljić, 5 min – HRV)
SHOCKER (Nemanja Obradović, 9 min – SRB)
CONSEVANT`S LITTLE PROBLEM (Adrian Nedeljković, 19 min – SRB)

19.00 Veče sa gostom festival (Sam Firstenberg) – tribina
20.00 Dugometražni film gosta festivala

Mala sala:

17.00 Budućnost je stigla 1: Izbor fantastičkih filmova dečje sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 minuta). Uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije.
Specijalna projekcija
18.30 Friday night therapy ( Nina Ristić,19 minuta, Srb.)
19.00 Informativni program 1: Inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcije

IRA/GNEV (Nikki Bohm, 10 min – HRV)
AMARGO ERA EL POSTRЕ/GORKI DESERT (Diego H. Kataryniuk Di Constanzo, 29 min – ŠPA)
EQUALS/JEDNAKI (Javier Yanez Sanchez, 20 min – ŠPA)
TEMPUS FUGIT (Lorenzo Recio, 20 min – FRA)
FROM INSIDE/IZNUTRA (Pablo Guirado, 10 min – ŠPA)
GIRL AND A SCAR/DEVOJKA I OŽILJAK (David Cave, 15 min – VB, 18. oktobar

SUBOTA, 19. OKTOBAR

Velika sala:

12.00 Takmičarski program 3: (inostrani filmovi)
blok 1

FLOTANDO/PLUTANJE (Frankie de Leonardis, 8 min – ŠPA)
MIRACLE DESERT (Mark Hosack, 13 min – SAD)
LE BLIZZARD (Alvaro Rodriguez Areny, 13 min – AND/DAN)
LOW TIDE (Ian Hunt Duffy, 15 min – IRS)
THE WHISTLER (Jennifer Nicole Stang – 11 min – KAN)

blok 2

MOON DROPS/MESEČEVE KAPI (Yoram Ever Hadani, 16 min – IZR/SRB)
LA NORIA (Carlos Baena, 12 min – ŠPA)
CARGO/TERET (Abhilash Chandra, 15 min – MAL)
ALL INCLUSIVE (Teemu Nikki, 15 min – FIN)

blok 3

OSCAR’S BELL/OSKAROVO ZVONO (Chris Cronin, 12 min – VB)
TOGETHER/ZAJEDNO (Ryan Oksenberg, 19 min – SAD)
SUPINE (Nicole Goode, 25 min – ČEŠ/JKR)

blok 4

THE STRANGE HOUSE IN THE MIST (Guilherme Daniel, 15 min – POR)
CARGA (Yad Deen, 19 min – IRAK)
MUIL (Jasper Vrancken, 20 min – BELG)
THE GAME/IGRA (Rogger Vergara Adrianzen, 15 min – PERU)

18.00 Takmičarski program 4 (filmovi iz Srbije i Regiona)

VIDEĆEŠ VEČERAS (Momir Milošević, 24 min – SRB)
KRV (Miroslav Stoisavljević, 18 min – SRB)
BIO DVAPUT JEDAN KRALJ (Vojin Vasović 14 min – SRB)
METOD (Tomaž Gorkić, 5 min – SLO)
2D ZAMKA (Petar Bačkonja, 3 min – SRB)
SUMATRA (Bojan Josić, 9 min – SRB)
IZVAN SEBE (Stella Hartman, 3 min – HRV)
SANDMAN (David Jovanović, 15 min – SRB)

20.00 Domaći dugometražni film
PSI UMIRU SAMI, Režija: Nikola Petrović, Trajanje: 88 min – SRB

Mala sala:

17.00 Budućnost je stigla 2 – Izbor fantastičkih filmova omladinske sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 minuta). Uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije.
19.00 Informativni program 2: Inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcije

THE NARRATOR (Yulia Trofimova, 10 min – SAD)
ES (Danielle Zinelli, 19 min – ITA)
MONSTER DAYS/DANI ČUDOVIŠTA (Channing, 14 min – KIN-TJV)
EL ARBOL DE LAS ALMAS PERDIDAS/DRVO IZGUBLJENIH DUŠA (Laura Zamora, 15 min – ŠPA)
ДОМОВОЙ (Spartak Lakguev, 19 min – RUS)
BLOCKOUT (Constantinos Gourgiotis, George Leontakianakos, 5 min – GRČ)
EGO TE ABSOLVO (Diego Alonso Mezarina Gonzales, 16 min – PER)

NEDELJA, 18. oktobar

Velika sala:

17.00 F**K YOU IMMORTALITY, 80 min – ITA,FRA
Directed & Written by: Federico Scargiali
Makeup special effects : Miroslav Lakobrija
19.00-22.00 ZATVARANJE FESTIVALA
Performans za zatvaranje festivala
Ceremonija zatvaranja sa dodelom nagrada
Projekcija najboljih filmova u sve tri kategorije (domaća, regionalna, međunarodna)
• Film zatvaranja (svetska premijera domaćeg dugometražnog filma)
IZA ZATVORENIH VRATA 2 (David Kolaković, 99 minuta)

♥ Svideo vam se tekst? Podelite ga sa prijateljima na društvenim mrežama!

Written by Events in Serbia

2 Comments

Leave a Reply

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

sajam publikacija kofer snova krusevac

Festival turističkih publikacija „Kofer slova“ održan je i ove godine u Kruševcu

beogradski sajam knjiga 2019

64. Međunarodni beogradski sajam knjiga [Program 2019.]