fbpx

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

Switch to the dark mode that's kinder on your eyes at night time.

Switch to the light mode that's kinder on your eyes at day time.

ARLEMM

16julCeo dan31ARLEMMVrsta događajaKultura, umetnost i zabavaGrad/mesto održavanjaArilje

arlemm

Detalji događaja

ARLEMM je ariljska letnja muzička manifestacija.

ARLEMM je projekat nastao na osnovu inicijative četiri profesionalna muzičara, koji se uspešno bave pedagogijom već duži niz godina. Školovani na prestižnim konzervatorijumima u inostranstvu (Rusija, Belgija, Nemačka), muzičari porodice Mladenović su želeli da svoja pedagoška i profesionalna iskustva prenesu u kraj iz koga potiču i time doprinesu širenju i podsticanju muzičke kulture u regionu.

Ideja letnje škole je da se, kroz program koji traje 14 dana, deca animiraju i zainteresuju za klasičnu muziku, a kulturna ponuda regiona obogati novim koncertima.

Tokom trajanja ARLEMM-a najmlađi početnici se upoznaju sa instrumentom i u prilici su da na kraju letnje škole nastupe na završnom koncertu. Discipline: violina, violončelo, klavir, viola, kontrabas, gitara, duhovno pevanje, kamerna muzika, orkestar.

Program ARLEMM 2022.

Subota 16.7.
Svečano otvaranje ARLEMM-a 2022 – Gradski trg Arilje,
20.30 – Gala koncert, kamerni sastav Gudačka reprezentacija mladih izvođača „GRMI“
21.30 – Otvaranje izložbe fotografija
„ARLEMM umetnički karavan“
21.30 – Koncert džez muzike „TZOOTZOONGA“

Nedelja 17.7.
Audicija za polaznike ARLEMM-a iz Opštine Arilje – Sala Sokolskog doma u Arilju
10.00 – violina, klavir, violončelo
12.00 – Studio za duhovnu muziku, Divna Ljubojević
17.00 – solo pevanje
Registracija polaznika kreativnih radionica – plato ispred Sokolskog doma u Arilju
12.30 – likovna radionica „Slikarstvo, umetnost za sve“ – Aleksandar Mitrović
12.30 – Književna radionica – Marjan Čakarević
Prijem gostiju i polaznika ARLEMM-a 2022
12.00 – 14.00, hotel „Mlinarev san“
Radionica violine Stefan Milenković
17.30 – Gradska galerija
Predavanje – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30 – „Jazz Face“ – Vojislav Pantić
Koncert – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
21.30 – „Slowfox“

Ponedeljak 18.7 – subota 23.7.
Nastava za polaznike ARLEMM-a, prva nedelja
klavir – Natalija Mladenović
violina – Milica i Dragutin Mladenović
solo pevanje – Aneta Ilić
violončelo – Milutin Mladenović
Studio za duhovnu muziku – Divna Ljubojević
kamerna muzika – Katarina Popović
Kreativne radionice
17.30 – likovna radionica – plato ispred Sokolskog doma u Arilju,
radionicu vodi Aleksandar Mitrović
19.00 – književna radionica – Biblioteka Dobrilo Nenadić
radonicu vodi Marjan Čakarević

Ponedeljak 18.7.
Radionica violine Stefan Milenković
Radionica violine Ivana Aćimoski Žikić
Večernji program – Gradski trg Arilje
20.00 – „Kako se sluša koncert“ – Miloš Milovanović i kamerni ansambl MONK

Utorak 19.7.
Radionica violine Stefan Milenković
Radionica violine Ivana Aćimoski Žikić
Koncert Balkan džez muzike – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30 – Dejan Krsmanović Kvintet

Sreda 20.7.
Radionica violine Ivana Aćimoski Žikić
Eko veče – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30

Četvrtak 21.7.
Radionica violine Vesna Stanković
Koncert – Sala Sokolskog doma Arilje
20.00 – Koncert polaznika masterklasa violine – profesor Ivana Aćimoski Žikić
Koncert džez muzike – Gradski trg Arilje
21.00 – Gorica Šutić

Petak 22.7.
Radionica violine Vesna Stanković
Veče besede i kreativnog pisanja – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30 – Marjan Čakarević i polaznici književne radionice

Subota 23.7.
Koncert i dodela diploma polaznicima ARLEMM-a – Sala Sokolskog doma Arilje
11.00 – Prvi koncert
14.00 – Drugi koncert
Radionica violine Vesna Stanković

ARLEMM trči – Gradski trg, Arilje
10.00 – 17.30 – Preuzimanje startnih paketa – Gradski trg, Arilje
18.00 – Zagrevanje za glavnu trku
18.20 – Prozivka na liniji starta
18.30 – START „ARLEMM trči” (10km – 4 kruga), START „Porodična trka” (2,5km – 1 krug)
20.00 – Proglašenje pobednika ARLEMM TRČI
Koncert – Gradski trg, Arilje
20.30 – Di Luna Blues bend
22.30 – DJ Mićun

Nedelja 24.7.
Sveta liturgija, nastup polaznika Studija za duhovnu muziku Divne Ljubojević i dodela diploma
11.00 – Crkva sv. Ahilija
Simfonija ukusa, radionica kuvanja – Ostrvo Uski Vir
10.00 – vođa radionice Ravza Anđelić
Audicija za polaznike ARLEMM-a iz Opštine Arilje – Sala Sokolskog doma u Arilju
12.00 – flauta
Eko radionica – Ostrvo Uski Vir
17.30 – vođa radionice Zoran Raković
Književna radionica za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić
18.30 – vođa radionice Ljubivoje Ršumović
Radionica violine Emilio Percan
Predavanje i izložba – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30 – Božansko nadahnuće – Miroslavljevo Jevađelje, Dragana Aćimović i Veljko Topalović
Koncert – Gradski Trg Arilje
21.30 – etno sastav ROSA

Ponedeljak 25.7 – subota 30.7.
Nastava za polaznike ARLEMM-a, druga nedelja
violina – Milica i Dragutin Mladenović
viola – Lazar Miletić
gitara – Aleksandar Hadži Đorđević
flauta – Marina Nenadović
flauta – Sanja Vukadinović
kontrabas – Goran Kostić

Ponedeljak 25.7.
Radionica violine – Emilio Percan
Simfonija ukusa, radionica kuvanja – Ostrvo Uski Vir
10.00 – vođa radionice Ravza Anđelić
Eko radionica – Ostrvo Uski Vir
17.30 – vođa radionice Zoran Raković
Književna radionica za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić
18.30 – vođa radionice Ljubivoje Ršumović

Utorak 26.7.
Radionica violine – Emilio Percan
Simfonija ukusa, radionica kuvanja – Ostrvo Uski Vir
10.00 – vođa radionice Ravza Anđelić
Eko radionica – Ostrvo Uski Vir
17.30 – vođa radionice Zoran Raković
Književna radionica za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić
18.30 – vođa radionice Ljubivoje Ršumović
Koncert kamerne muzike – Sala Sokolskog doma u Arilju
20.30 – Miquel Muniz Galdon (Španija) – violina, Uki Ovaskainen – klavir

Sreda 27.7.
Eko radionica – Ostrvo Uski Vir
17.30 – vođa radionice Zoran Raković
Književna radionica za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić
18.30 – vođa radionice Ljubivoje Ršumović
Koncert polaznika master klasa Emilija Percana – Sala Sokolskog doma u Arilju
20.00
Koncert tradicionalne muzike – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
21.30 – Grupa „KALEM“

Četvrtak 28.7.
Književna radionica za decu – Biblioteka Dobrilo Nenadić
18.30 – vođa radionice Ljubivoje Ršumović
Predavanje – Amfiteatar kod Crkve sv. Ahilija
20.30 – „Kako je preživeo rokenrol“, Petar Janjatović
22.00 Koncert – Gradski trg Arilje

Petak 29.7.
ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
21.00 – Zvonko Bogdan i 12 tamburaša
22.30 – Zoster
00.00 – DJ

Subota 30.7.
Završni koncerti i dodela diploma – Sala Sokolskog doma Arilje
11.00 – Prvi koncert
14.00 – Drugi koncert
ARLEMM art festival, Ostrvo Uski vir
21.00 – Mišael Bob Vidaković
21.45 – Queen Real Tribute
23.30 – DJ

Nedelja 31.7.
Veče horske muzike – Porta Crkve sv. Ahilija
19.30 – “Prvo beogradsko pevačko društvo“ dirigent: Svetlana Vilić

Organizator zadržava pravo izmene programa. Proveriti novine u programu na linku arlemm.rs/program

Šta sve možete videti u Arilju saznajte klikom na link SAZNAJ VIŠE u tekstu Turistički vodič kroz Zapadnu Srbiju.

Naslovna fotografija: arlemm.rs

Vreme

jul 16 (Subota) - 31 (Nedelja)

Lokacija

Arilje

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Back to Top

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.