in

Martovski festival 2021: Pred nama je 67/68. izdanje

martovski festival 2021

S obzirom na to da 67. Martovski festival zbog pandemije koronavirusa nije održan tokom 2020. godine, u skladu sa odlukom Odbora  festivala naredno izdanje, koje je pred nama, biće duplo: 67/68. Martovski festival održaće se od 19. do 25. aprila 2021. godine.

Prvobitno je planirano da Martovski festival bude održan od 22. do 28. marta, ali je zbog epidemiološke situacije odgođen za novi datum u aprilu.

Na festivalu će biti prikazane kompletne takmičarske selekcije iz 2020. i 2021. godine, a biće dodeljene festivalske nagrade i za 67. i za 68. izdanje festivala.

Martovski festival: Program filmova iz selekcije festivala

Program dokumentarnih filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se takmiče u kategoriji dokumentarnog filma preko 50 minuta:

  1. Havana Dreams; Produkcijska kuća: Zero produkcija; Režija i produkcija: Igor M. Toholj
  2. Solčence zahaja; Produkcijska kuća: Bandur film; Režija: Stefan Krasić; Produkcija: Dragan Ivanović
  3. Speleonaut – Pod kamenim nebom; Produkcijska kuća: CVK KVADRAT; Režija: Sonja Đekić; Produkcija: Svetlana Popović, Zoran Popović, Sonja Đekić
  4. To sam što jesam – Gipsy Mafia; Produkcijska kuća: All Inclusive Films & Gete Institut Beograd; Režija: Andrijana Stojković; Produkcija: Frank Baumann, Zorica Milisavljević, Andrijana Stojković
  5. Umetnost sećanja; Produkcijska kuća: Fini Šnit Production; Režija i produkcija: Jelena Radenović

Program dokumentarnih filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se takmiče u kategoriji dokumentarnog filma do 50 minuta:

  1. A sad se spušta veče; Produkcijska kuća: Dom kulture „Studentski grad“ – Akademski filmski centar; Režija: Maja Novaković; Produkcija: Milan Milosavljević, Maja Novaković
  2. I ništa; Produkcijska kuća: Interkulturalni teatar III/40 & AR Cinema; Režija: Zoran Tairović; Produkcija: Ana Renovica, Zoran Tairović
  3. Lu-Lu-Lu-Lu; Produkcijska kuća: TV Centar; Režija: Predrag Todorović; Produkcija: Predrag Todorović, Marko Mirković
  4. Marija želi da postane žena; Produkcijska kuća: Dom kulture „Studentski grad“ – Akademski filmski centar; Režija: Jovan Pantović; Produkcija: Milan Milosavljević
  5. Prodana; Produkcijska kuća: Romski ženski centar Bibija (NVO); Režija: Aleksandra Nestorov; Produkcija: Slavica Vasić
  6. Svetlarnik; Režija i produkcija: Srđan Vukajlović
  7. U mreži; Produkcijska kuća: Fakultet dramskih umetnosti; Režija i produkcija: Nikola Polić

Program filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se takmiče u kategoriji eksperimentalnog filma i video arta:

  1. Dok sam bio u stomaku, napipao sam rukom svoju pišu i tako shvatio da sam DEČAK!; Režija: Miloš Tomić; Produkcija: Miloš Tomić, Jakub Felcman
  2. Hackteria; Produkcijska kuća: Ground; Režija: Izvanredni Bob; Produkcija: Andrija Lučić
  3. Komunikacija; Produkcijska kuća: Dom kulture „Studentski grad“ – Akademski filmski centar; Režija: Saša Petrović; Produkcija: Ivan Velisavljević
  4. Paralelni tokovi; Produkcijska kuća: Verige; Režija i produkcija: Luka Papić i Branka Majstorović
  5. Prizori tajanstvenog simpozijuma; Produkcijska kuća: Nezavisni filmski centar Vorky Team & Dom kulture „Studentski grad“ – Akademski filmski centar; Režija: Milan Milosavljević; Produkcija: Dragan Cakić
  6. Video sam / Láttam; Produkcijska kuća: Cinema Film Workshop; Režija i produkcija: Zoltan Bicksei
  7. Živa crvena; Produkcijska kuća: Sivo Drvo Film; Režija i produkcija: Svetislav Dragomirović

Program filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se takmiče u kategoriji kratkog igranog filma – nacionalna selekcija:

  1. Bambilend, Produkcijska kuća: Fakultet za medije i komunikacije, Režija: Danilo Stanimirović, Produkcija: Doloris Ašković, Danilo Stanimirović
  2. Čelkaš, Produkcijska kuća: Akademija umetnosti Novi Sad, Režija: Ružica Anja Tadić, Produkcija: Kristina Kljajić
  3. Jesenji valcer, Produkcijska kuća: Mansarda, Režija: Ognjen Petković, Produkcija: Michael Vukadinovich
  4. Matura, Produkcijska kuća: Fakultet dramskih umetnosti, Režija: Gvozden Ilić, Produkcija: Savina Smederevac, Kosta Ilić
  5. Najkraći dan, Produkcijska kuća: Fakultet dramskih umetnosti, Režija: Aleksa Mihajlović, Produkcija: Ena Bajraktarević, Andrija Dujović
  6. Porajmos, Produkcijska kuća: Ravangrad film Sombor, Režija: Gorčin Stojanović, Produkcija: Dušan Jović
  7. Poslednja slika o ocu, Produkcijska kuća: All Inclusive Films, Režija: Stefan Đorđević, Produkcija: Andrijana Stojković, Marija Lero
  8. Šerbet, Produkcijska kuća: Fakultet dramskih umetnosti, Režija: Nikola Stojanović, Produkcija: Tijana Savić, Stefan Momić, Jovan Sibinović, Nikola Stojanović, Mladen Teofilović
  9. Šum, Produkcijska kuća: Akademija umetnosti Novi Sad, Režija i produkcija: Anđelko Beroš

Program filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se  takmiče u kategoriji kratkog igranog filma – međunarodna selekcija:

  1. 16 decembar / 16 de decembro / 16 December, Španija, Produkcijska kuća: Ringo Media, Sombriza Films, Režija: Álvaro Gago, Produkcija: Mireia Graell, Álvaro Gago
  2. Čekajući smrt / I väntan på döden / Awaiting Death, Švedska, Produkcijska kuća: Björkland Creative AB, Režija: Lars Vega & Isabelle Björklund, Produkcija: Isabelle Björklund
  3. Pre nego što odem / Avant que je m’en aille / Before I leave, Francuska, Produkcijska kuća: Norte Productions, Režija: Julien Barazer, Produkcija: Valentina Novati
  4. Sveta zemlja / Một Khu Đất Tốt / Blessed Land, Vijetnam, Režija: Phạm Ngọc Lân, Produkcija: Ngô Đài Trang, Nghiêm Quỳnh Trang
  5. Jednodnevni dopust / Freigang / Day Release, Austrija, Produkcijska kuća: Baroian-Herbig-Schmidl-Winter, Režija: Martin Winter, Produkcija: Victoria Herbig, Sebastian Schmidl
  6. Groblje slonova / Elephant’s Graveyard, Hrvatska, Produkcijska kuća: Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, Režija: Filip Mojzeš, Produkcija: Franka Perković
  7. Tačka paljenja / Flashpoint, SAD, Produkcijska kuća: The House of Janice Productions, Mr Jadis Production, Režija i produkcija: Rita Marchelya
  8. Besprekorno / Irréprochable / Flawless, Francuska, Produkcijska kuća: Année Zéro, Režija: Nathan Franck, Produkcija: Igor Auzépy, Stéphane Demoustier
  9. Završiću u zatvoru / Je finirai en prison / I’ll End Up in Jail, Kanada, 2019. / 23′, Produkcijska kuća: Art & Essai, Režija: Alexandre Dostie, Produkcija: Hany Ouichou
  10. Kladim se / I bet, Republika Irska / Srbija, Režija: Raško Miljković, Produkcija: Eamon Hughes, Nemanja Veselinović
  11. Lieber Augustin, Hrvatska, Produkcijska kuća: Centralna Jedinica, Hirdneh Feldbauer, Režija: Miroslav Terzić, Produkcija: Ana Šepić Šolaja, Miroslav Terzić, Dina Erdec Hendrih, Igor Hendrih
  12. Poluks / Pollux, Francuska, Produkcijska kuća: Les Films Norfolk, Režija: Michaël Dichter, Produkcija: Noel Fuzellier, Marine Lepaulmier, Philippe Wendling
  13. Nalepnica / Sticker, Severna Makedonija, Produkcijska kuća: Cinema Futura, Režija: Georgi M. Unkovski, Produkcija: Ivan Unkovski
  14. Potop / The Flood, Slovenija, Hrvatska, Produkcijska kuća: EnaBanda / RTV Slovenija (SI), Eclectica (HR), MB Grip, Studio 100, Režija: Kristijan Krajnčan, Produkcija: Katja Lenarčič, Marko Kumer
  15. Poklon / The Present, Palestina, Produkcijska kuća: Philistine Films, Režija: Farah Nabulsi, Produkcija: Ossama Bawardi
  16. Školski autobus / Servis / The school bus, Turska, Režija i produkcija: Ramazan Kılıç
  17. Poseta / The Visit, Iran, Režija i produkcija: Azadeh Moussavi
  18. W, Grčka, Produkcijska kuća: White room, Režija i produkcija: Stelios Koupetoris

Program filmova iz selekcije 67. Martovskog festivala, koji se takmiče u kategoriji animiranog filma:

  1. Dnevnik od blata, Produkcijska kuća: Studio Gojko, Režija: Vuk Palibrk, Produkcija: Miloš Gojković
  2. Hronika jednog putovanja, Režija: Stevica Živkov i Miloš Živkov, Produkcija: Miloš Živkov i Zoran Simjanović
  3. Lov, Produkcijska kuća: Fakultet primenjenih umetnosti, Režija: Jovan Rakić, Produkcija: Rastko Ćirić
  4. Niti, Produkcijska kuća: Fakultet primenjenih umetnosti, Režija: Jelena Vučić
  5. Prelazak, Produkcijska kuća: ARTRAKE, Režija i produkcija: Igor Ćorić
  6. Simbioza, Produkcijska kuća: Fakultet primenjenih umetnosti, Režija i produkcija: Katarina Milin
  7. Smrt majke Jugovića, Produkcijska kuća: Dom kulture „Studentski grad“ – Akademski filmski centar, Režija: Mihajlo Dragaš, Produkcija: Milan Milosavljević
  8. Svetlosti i senke, Produkcijska kuća: Sense Production, Režija: Rastko Ćirić, Produkcija: Milan Stojanović, Iva Ćirić

Martovski festival je beogradski festival dokumentarnog i kratkometražnog filma je stalna manifestacija u oblasti kulture od značaja za Grad Beograd.

Fotografija: Facebook stranica Martovski festival


♥ Svideo vam se tekst? Podelite ga sa prijateljima na društvenim mrežama ili ga pošaljite nekome kome će biti koristan!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

sajam turizma

Odložene manifestacije Sajam turizma, Sajam Horeca opreme i Sajam nautike

kada ce koncerti

Kada će koncerti, zna li se šta?