fbpx




Manifestacija Dani ludaje, prepoznatljiv je simbol Kikinde. Ove godine se organizuje 34. po redu, u slavu bundeve, negujući tradiciju i vrednosti, promovišući turističke, privredne i kulturne potencijale grada.

Od skromne gradske priredbe, rastući godinama, postala je jedna od najposećenijih manifestacija severnobanatskog kraja sa učesnicima i gostima koji dolaze iz Rumunije, Mađarske, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Za vreme trajanja prošlogodišnje manifetacije zabeleženo je više od 19.000 prelazaka iz Rumunije.

Programi manifestacije posebno su prilagođeni najmlađima. Predškolci su i učesnici najlepše karnevalske povorke u kojoj su obučeni u plodove i boje jeseni. Na Danima ludaje pripremaju se i najraznovrsnija jela karakteristična za banatski paorski doručak, ali i različita jela od ludaje koja čuvaju od zaborava recepte naših baka.

Dani ludaje održavaju se od 19. do 22. septembra 2019.

dani-ludaje-kikinda

Program Dani ludaje 2019.

Četvrtak, 19.09.2019.

10.00 sati, Gradski trg
„IGRE SA LUDAJOM“, igre spretnosti sa ludajom

16 sati, Narodna biblioteka „Jovan Popović“
PLODOVI JESENI  (izložba i književno veče)
Proglašenje najboljih likovnih i literarnih radova

18.30 sati, Galerija „Terra“
Izložba fotografija „Kikinda kroz objektiv – Simpozijum TERRA“

19 sati, Narodni muzej Kikinda
Otvaranje izložbe ,,Konjović u Kikindi“ izložba u saradnji sa galerijom ,,Milan Konjović“ Sombor

21 sat, Gradski trg
Hor i orkestra „ATTENDITE“
Kulturnog centra Kikinda KONCERT

PRATEĆI SADRŽAJI
18 sati, Gradski trg VITEŠKI DUELI
Organizator:Narodna biblioteka „Jovan Popović“

Petak, 20.09.2019.
od 15 do 16 sati, Gradski trg
KARNEVAL MASKIRANIH PREDŠKOLACA

od 16 do 17 sati, dvorište Kurije
KINDERBAL (karnevalska žurka za predškolce)

20 sati, Kulturni centar Kikinda
Izložba slika „Moj Banat“  Nenad Stojkov

21 sat, Gradski trg
ŽELjKO JOKSIMOVIĆ KONCERT

23 sati, Gradski trg
ACA LUKAS KONCERT

PRATEĆI SADRŽAJI
16-23.septembar, Gimnazija „Dušan Vasiljev“
„Ludaja priča“ međunarodni omladinski kamp

19-22 septembar, Distrička bb (salon SPEIS)
„Ptičiji park“ Izložba egzotičnih i retkih ptica iz celog sveta

SPORTSKE AKTIVNOSTI
17-19. septembar, Sportski centar „Jezero“
„III Ludaja kup“ takmičenje u podvodnim sportovima
Organizator: Ronilački klub „ORKA“

20-21. septembar, Teniski tereni SC „Jezero“
„SOVA KUP 2019“- Teniski turnir, Organizator: TK „Jezero“ i TK „Kikinda“

Subota, 21.09.2019.

09 do 11.30 sati, „Plato dr Janoš Berenji“
PRIJAVA I REGISTRACIJA TAKMIČARA
odgajivači najteže i najduže ludaje

10 sati, Gradski trg
BANATSKI FRUŠTUK, specijaliteti od ludaje

EVROPSKI KUTAK, predstavljanje gostiju iz inostranstva

10 sati, plato ispred Gradske kuće
GOSTINSKA SOBA, muzičko-scenski program

MAJSTORI KARVINGA, takmičenje u umetničkom rezbarenju ludaje

„BEER KINGS“, promocija zanatskog piva od ludaje

10 sati, Gradski trg
MINI SAJAM PREDUZETNIKA
Organizator: Udruženje preduzetnika Kikinda

13 sati, Gradski trg
PROGLAŠENjE POBEDNIKA
(najduža i najteža ludaja 2019.), nagrade dodeljuje glumica Vesna Čipčić

od 14.30 do 15.30 sati, Gradski trg
Promocija mediteranske i dalmatinske kuhinje
Ekonomsko trgovinska škola Kikinda, SSŠ „Petra Šegedina“ Korčula, CMCA – Hrvatska

19 sati, Gradski trg
Salsa y punto, KONCERT KUBANSKE MUZIKE

21 sati, Gradski trg
MITAR MIRIĆ KONCERT

23 sata, Gradski trg
DRAGANA MIRKOVIĆ KONCERT

PRATEĆI SADRŽAJI
od 10 do 20 sati, Kulturni centar Kikinda
IZLOŽBA EGZOTIČNIH PTICA
Organizator: Društvo za odgoj ptica „Zeba“

od 12 do 15 sati, Kulturni centar Kikinda
INTERNACIONALNI SKUP ENIGMATA
Organizator: Enigmatski klub Kikinda

07 sati, Vojislava Ilića 16
III Memorijal „Braca Ziramov“
17 sati, Kulturni centar Kikinda
IZLOŽBA FOTOGRAFIJA OI „PROKA S. PLAVI“
organizator: Odred izviđača „PROKA S. PLAVI“

od 10 do19 sati, Staro jezero
X Međunarodni zlatni kotlić „KIKINDSKA ZLATNA JESEN“
Organizator: UG „Banatski kulinari“

SPORTSKE AKTIVNOSTI
od 09 do 15 sati, Staro jezero
Revijalno takmičenje u streličarstvu
Organizator: SU „Apolo“ Kikinda

09 sati, Strelište između Nakova i B.V.Sela
Takmičenje u gađanju glinenih golubova
Organizator: Klub za gađanje „Sova“ Kikinda

SUBOTA I NEDELjA, hala SC „Jezero“,
OŠ „Jovan Popović“, OŠ „Sveti Sava“
„LUDAJA KUP 2019“, Međunarodni odbojkaški turniri
Organizator: OK ,,KI-0230“

17 sati, Otvoreni tereni SC Jezero
SUSRET RUKOMETAŠA VETERANA
VRK Kikinda Banini – VRK Crvenka Jaffa

od 10 do 17 sati, Kulturni centar Kikinda
ŠAHOVSKI TURNIR „DANI LUDAJE 2019“

SUBOTA I NEDELjA, Sportski klub „Mladi vukovi“
„FUDBALUDIJADA 2019“
Organizator: Škola fudbala „Mladi vukovi“ i
Nezavisni sindikat policije Kikinda

Nedelja, 22.09.2019.

10 sati, Gradski trg
BANATSKI FRUŠTUK, specijaliteti od ludaje

od 10 do 17 sati, Gradski trg
GOSTINSKA SOBA, muzičko-scenski program

19 sati, Gradski trg
„INVAZIJA“ KONCERT

21 sat, Gradski trg
„Deca loših muzičara“ KONCERT

SPRTSKE AKTIVNOSTI
16 sati, stadion FK ŽAK
Gradski derbi: FK ŽAK – OFK „KIKINDA“

IZLOŽBE TOKOM
„34. DANA LUDAJE“

od 10 do 14 sati, Galerija „Terra“
Izložba fotografija „Kikinda kroz objektiv – Simpozijum TERRA“

od 10 do 14 sati, Narodni muzej Kikinda
,,Konjović u Kikindi“ retrospektivna izložba
Galerija „Milan Konjović“ Sombor

od 10 do 19 sati, Kulturni centar Kikinda
IZLOŽBA SLIKA „MOJ BANAT“, Nenad Stojkov

od 09 do 19 sati,
Narodna biblioteka „Jovan Popović“
„PLODOVI JESENI“, Izložba likovnih radova predškolaca i osnovaca

od 10 do 20 sati, Kulturni centar Kikinda
IZLOŽBA FOTOGRAFIJA OI „PROKA S. PLAVI“
organizator: Odred izviđača „PROKA S. PLAVI

od 10 do 20 sati, Kulturni centar Kikinda
IZLOŽBA EGZOTIČNIH PTICA
Organizator: Društvo za odgoj i zaštitu ptica „Zeba“ i Kulturni centar Kikinda

od 11 do 18 sati, Distrička bb (salon SPEIS)
„Ptičiji park“, Izložba egzotičnih i retkih ptica iz celog sveta

O Danima ludaje možete saznati nešto više ukoliko pročitate i ovaj tekst, a ostale zanimljive vesti o manifestacijama u Srbiji pročitajte ovde.


Leave a Reply


  • Povežimo se